Našli u nás svůj domov :

BRITA

 

Brita, fenka NO, stáří cca 8-9 let, v roce 2007 k nám přišla z Trojského útulku, původní majitel ji vyhodil z auta, byla březí. V útulku přivedla na svět štěňata. K nám se dostala vyhublá, odvápněná, na levé zadní noze měla nádor. Po částečném zotavení jsme Britu nechali vykastrovat, další březost už pro ni ze zdravotních důvodů nebyla žádoucí. Nádor byl operativně odstraněn a naštěstí už se znovu neobjevil. Dnes je Brita i přes svůj věk velmi vitální, veselá, hravá a příjemná společnice nejen pro nás, ale i pro naše ostatní psí obyvatele.

 

HECTOR

 

Hector, pes čivava, sice velmi zajímavě zbarvený, ale "přerostlý" a tak se 2x během svých prvních 8 měsíců života vrátil k paní chovatelce. Jak rostl, přestával plnit požadavky a představy svých nových majitelů... Paní chovatelka se o své psy starala, rozhodně byli dobře krmeni a žili v čistotě, ale uvážíme-li, že jich měla víc než 60, scházel tam absolutně jakýkoli vztah...Hector byl zvyklý na svou klec- to byl jeho jediný svět. Odkoupili jsme ho za cenu očkování, když mu bylo 9měsíců. Byl velmi ustrašený, nedůvěřivý a bojácný, před lidmi se skrýval a v horším případě bezhlavě utíkal. Žije s námi rok a třičtvrtě, za tu dobu udělal veliké pokroky.Víme, že ještě nemáme úplně vyhráno, ale Hector už dnes vyhledává společnost svých lidí, ani se neskrývá před příchozími lidmi a dokonce zvládá i procházku městem... je z něj veselý pejsek.

 

CICCIOLINA

 

Cicciolina, fenka čivava, odkoupená od překupnice se psy, přišla k nám jako smrdutá hromada chlupů s břichem plným několikacentimetrových červů, přerostlými drápky a vypadávajícími zuby.Ale rozhodnutá všechny kolem sebe milovat a podmanit si je svou roztomilostí. Tak se koupalo, česalo, stříhalo, odčervovalo, čistili jsme zuby.... a z Ciccioliny je nádherná, milá, přítulná fenečka. Na víc prokázala svoji dominanci a autoritu, takže ji respektují nejen čivavy, ale i Brita a oba stafordi.

Farys

Farys, pes Americký staffordšírský terier, stáří 3 roky. Velmi pěkný, sebevědomý pes, kterého si pořídil mladý manželský pár, psa vychovávali velmi důsledně a podařilo se jim ho bezezbytku zvládnout i v době, kdy se jim narodilo miminko, bohužel rodinná idilka se rozplynula s prvním velmi těžkým alergickým záchvatem jejich syna.... a tak se Farys dostal doslova ze dne na den k nám. 

Dědek Dingo 

Dingo, pes NO, stáří cca 10-11 let, pes, který dosloužil jako ostraha objektu, tak se dostal k nám. Je to hodný, velký pes, který má rád svůj klid, je spokojený, když se krátce proběhne po pozemku - udělá si to své hlídací kolečko a pak se uklidí do své boudy a spí a spí a spí ... 

Dědek Rody

Rody, pes americký pitbull terier, stáří cca 9 let. Minulost tohoto psa se asi nikomu nepodaří vypátrat, jen za rok 2011 prošel dvěma útulky a jedním nepodařeným osvojením... k nám se dostal v naprosto zuboženém stavu, nemocný, vyhublý, plný starých jizev a otevřených krvácejících , hnisajících ran, s oteklými klouby... od února 2012 se Rody za skvělé pomoci veterinárních lékařů z Vet.kliniky na Slunci v Jihlavě  léčí a dělá velké pokroky. Pes je to nesmírně hodný, přátelský a vděčný za každé pohlazení a to i přes to, že jeho jizvy vypovídají dost výmluvně o tom, že ho jeho původní majitelé nejspíš využívali k nelegálním soubojům se psy. 

Komisař Rex 

Rex - kříženec NO, cca 5 let starý, prošel útulkem, pak pracoval stejně jako DD ostraha objektu,kde byl během dne připnutý na řetězu a v noci měl volný pohyb po objektu. Je to milý, přátelský pes, který touží po lidské společnosti. Bohužel nesnese druhé psy, s oblibou vyvolává konflikty a útočí.  

Bonbonek 

Anglický bullterier, byl za policejní asistence odebrán původním majitelům. Své první 3roky života trávil se smičkou na krku, uvázaný u železné trubky, bez možnosti volného pohybu, bez boudy, do které by se mohl schovat. Přišel k nám špinavý, zanedbaný, nevychovaný, nemocný. Je s podivem, že se na něm špatné podmínky ve kterých žil, nijak nepodepsaly. Je to přátelský, veselý pejsek. Umíněný, tvrdohlavý, jak už se u bullíků stává... :-) ...ale má veliký potenciál a chuť se učit a dělat nám radost... Držte mu palce, ať je z něj pohodový, vychovaný pes!!! 

 

 Douglas 

Americký pitbullterier, krásný osmiletý pan pes, měl za svůj život dvě rodiny, obě se ho zřekly. Douglas není pes do městského bytu, překypuje přemírou energie a nechce být sám, což dává dostatečně hlasitě najevo... :-)  Jinak je to výborný běžec a ideální pes na bullsporty. milý kamarád, který má velmi rád lidi a dokonce se snese i se psy (až na Rexe) , ale dokáže běhat venku s Britou  a se všemi čivavami... :-)

 

Hugo, Henry a Gerda 

Tři sestry - čivavy ... opravdové a nefalšované zástupkyně "bojových plemen" ... ano tyto 3 malé příšery, které dohromady váží sotva 6Kg, jsou největší potížistky u nás ... :-) Dokáží mezi sebou svádět opravdu líté boje, ale jedna bez druhé by se neobešly... 

Buchtík - Bruno 

nejmenší z nejmenších- čivava 1,2Kg , pejsek, který počůrá cokoli-včetně našich bot a dokonce mu nevadí,když je máme právě obuté... :-) Malý-velký provokatér, který podle všeho žije v domění, že hravě položí na lopatky i Rodyho a Faryse si pak dá jako zákusek... Ještě se nám ho nepodařilo zasednout, ani zašlápnout jen proto, že nepřetržitě štěká... :-)

 

Mikrob 

Čivaví kluk - asi nejhodnější z našich 7trpaslíků. Jediná jeho nevýhoda je neskutečný sklon k tloustnutí, stačí málo a je z něj chodící váleček... Ač je starší a mnohem větší, poslouchá Buchtíka na štěknutí, jsou nerozlučná dvojka. 

 

 

Našli nový domov : 

THARA

Thara, fenka Americký stafordšírský teriér, stáří 16 měsíců. Thara je šťastný pes, nemá za sebou žádnou pohnutou minulost, jako malé štěňátko si ji pořídil pár mladých lidí, kteří jí měli velmi rádi, vychovávali ji a pečovali o ni s láskou, ale pracovně byli oba velmi vytíženi a Thara se v městském 2+1 nudila, na víc v současné době čekají miminko a tak Thara našla nový domov u nás.  Jako každý staford i Thara potřebuje vlídné ale důsledné vedení a hlavně zábavu a práci, aby se nenudila. Všeho se ji u nás dostává a my z ní máme jen samou radost. 

 

 

DAIKO

Daiko, pes Americký stafordšírský teriér, stáří 2 roky. Daika si podobně jako Tharu pořídili mladí lidé, bohužel ale jako svého vůbec prvního psa. Měli ho velmi rádi, ale přistupovali k němu spíš jako k dítěti, než jako ke psu. Daiko rostl, dospíval a začal se dost vyhraňovat vůči svému pánu, ten jako naprosto nezkušený pejskař si nechal "zaručeně dobře poradit" a pokusil se Daika "jednorázově vychovat". Skončilo to Daikovým vítězstvím a od té doby na svého pána útočil.  Další společné soužití už pro ně nebylo možné a tak přišel Daiko k nám. Daiko potřebuje velmi klidný a důsledný přístup. Tím, že neměl oporu v psovodovi, byl velmi nejistý a nejistota u něj vyvolávala obrannou reakci, kterou člověk, neznalý tohoto plemene,může vnímat jako agresi. Daiko se dnes začíná formovat pod vedením zkušeného psovoda, který mu dává pocit jistoty a klidu, ve vyrovnaného, klidného a neagresivního jedince.

 

 

Rozloučili se s námi :-(  :

ACHILLES, přezdívaný Glum

 

Achilles, pes čivava, stáří cca 11let, odkoupený od překupníků. Přišel k nám vyhublý na kost, tím si vysloužil přezdívku Glum. Snaha prodávat čivavy co možná nejmenší a nejlehčí, vede mnohé "obchodníky" s těmito psy k naprosto nepochopitelným praktikám. Achilles má speciální dietu, po měsíci a půl přestává jídlo zvracet a pomalinku se nám daří ho dostat do formy. Achilles nebyl vůbec zvyklý na doteky, takže velmi pomalu budujeme vztah a získáváme jeho důvěru, v tom nám velmi pomáhá naše smečka, ve které bez problémů našel své místo. Ve smečce vnímá vztah ostatních psů k lidem a učí se je mít rád. Největší odměnou pro nás je, když někomu z nás vyskočí na klín a přitulí se, pohladit se ale ještě nenechá.... / Achillek u nás pobyl dva roky, zemřel po mrtvici. 

 

Týna

Týna, fena amerického pitbull teriera, stáří cca 2 roky. Odkoupena od slečny, která si ji pořídila a po týdnu se jí chtěla zbavit. Prý se Týna nesnesla s její další fenkou. Týna je velmi zanedbaná, vyhublá, je v léčení s kožními problémy. Nevíme z jakých podmínek Týna vlastně přišla a i když fyzicky opravdu není v kondici, na její povaze se nepřízeň osudu naštěstí neprojevila. Je velmi milá, vděčná a poslušná. K ostatním našim psům se chová přátelsky, nevyvolává konflikty, takže do smečky zapadla. Nyní má Týna dietu, naštěstí nezvrací a chuť k jídlu jí rozhodně nechybí, doufáme, že to nebude dlouho trvat a dostane se do formy. Máme z ní radost. / Týna s námi žila cca 1,5 roku, skoro tak dlouho se musela léčit kortikoidy, které ulevili jejím potížím, ale nesli s sebou spousty vedlejších účinků. Její zdravotní stav se postupně zhoršoval a nakonec bylo pro ni bohužel uspání vysvobozením... 

 

 

Fotogalerie našich psů si můžete prohlédnou na našem facebookovém profilu Vita Canem o.s. - Život se psem, průběžně zde doplňujeme nové fotografie a videa, takže  i Vy můžete sledovat, jak se pejskům u nás daří